Asparagas Laklak Köşesi

Sözlük içinde yaşanan (hayalî) olayların tiye alındığı köşe yazılarının ilkidir. Her şeyi ciddiye aldığımız bu dönemde burada yazılanlar ciddiyetten uzak, gülümsetmek amacı güdülen anlatılardır. Ama ciddiye de alabilirsiniz, kim bilir, belki de doğrudur.(!)

Köşemizin ilk haberi elbette ki Kafa Sözlük’ün kurucusu yoldaş benjamin franklin ile ilgili. Yaptığım derin araştırmalar sonrası kendisinin aslında eski bir KGB ajanı olmadığı, eski sevgilisinin KGB içinde çok derinlerde söz sahibi birinin kızı olduğu, yoldaş’ın ayrılık isteklerini görmezden gelmesi ve babasının gücünü kötüye kullanarak yoldaş’ı elinde tutmaya çalıştığı yönünde. Ölüm tehdidi alan yoldaş “En kolay kaçış, göz önünde olmaktadır.” mottosuyla KGB ajanı gibi davranmaya başlamış, kaçışını mükemmelleştirmiştir. Kendisi zeki olabilir ama benden gizlenemedi. Olay ortaya çıktı sevgili ybf, sen artık nasıl kurtulacaksın, onu düşün.

Bir diğer haberimiz ise Sözlük’te hatırı sayılır bir okuyucu kitlesine sahip bir yazarla ilgili. Kendisi edebî yazıları ve neredeyse her başlığa fikir beyan etmesiyle tanınmış biri. Ancak işin doğrusu şu ki her başlığa yazan kendisi değil. Adam tutup parayla yazdırmakta. Doğru okudunuz! Evet sevgili sözlük yazarları ve okuyucularım, bu yazar kendi yazdıklarını parayla adam tutarak gerçekleştiriyor. Biz de sanıyoruz ki her konuda hakikaten fikri var! Zengin bir ailenin tek çocuğu ve yüklü bir servetin mirasçısı olarak elbette parayla adam tutmak onun için hiç zor değil. Ama burada onlarca insanı kendine hayran bırakıp bunu yapmak da ne bileyim… Sevgili okurlar, kim olduğunu hepiniz tahmin ediyorsunuzdur, edemiyorsanız yeşil renkli yazarlara bakabilirsiniz.

Yeşil demişken… Bilirsiniz; yeşil, uzayı ve uzaylıları çağrıştırıyor ve Kafa Store’da yeşil renk olmanın altında yatan temel sebep de bu. Ve bu istek uzaylı olduğunu gizleyen bir yazar tarafından özel bir taleple konulmuş bir renk. (Özel talep, silah zoru da olabilir. Bunun detaylarını ise sevgili iko’yla konuşmak gerek.) Kendisi tanımlarıyla sözlükte yer edinmiş; uzay, fizik ve pek çok bilimsel konuda satırlarca girisi olan bir yazar. Ve kendisinin aslında Amerika’daki 51. Bölge’de en azından üst düzey bir uzman olduğu ve Kafa Sözlük’te bir işler peşinde olduğuna dair söylentiler dolaşmakta. Uzaylı olduğunu bu sebepten düşünmekteyim. Dikkat edin sevgili yazarlar, bir anda kendinizi hiç kimsenin bilmediği ve kimsenin sizi kurtaramayacağı bir yerde denek olarak bulabilirsiniz.

Köşemizin bu sayısındaki son dedikodu ise kendisi adına hayran kulübü açılmış olan bir yazarımıza ait. Bu kişi aynı gün içinde iki yazara birden randevu vermiş. Bu iki yazar birbirine hava atmak isterken aynı kişiden aynı güne randevu aldıklarını fark etmişler. Önce tartışmaya başlamışlar, işler tehdit boyutuna ulamış. Sonrasında esas suçlunun ikisine birden randevu veren yazar olduğuna kanaat edip kendisini oyuna getirmeye karar vermişler. Aslında çok zekice davranmalarına rağmen ne yazık ki diğer yazar kadar zekice hareket edememişler. Ama bununla ilgili detayları şimdi paylaşmak olmaz. Biraz daha derine inip olaylar öğrenilince ayrıntılar, elbette sizlerle paylaşılacaktır.

Uyarı: Sevgili Kafa Sözlük yazarları, sakladığınız bir sır varsa derinlere gömün yoksa bu yazar onları da bulacak ve açığa çıkaracaktır.

  • https://ssl120.radyotelekom.com.tr/8172/stream