Hanımcılık Kazanacak

İnsanlık tarihinde geçmişten günümüze kadar genel olarak ataerkil toplumlar öne çıkmıştır. Bu bağlamda erkeklerin öne çıktığını, kadınların ise daha arka planda kaldığını iddia edersek yanılmış olmayız. Değişen dünya düzeni ve insan görüşleri ile kadınlarımızın da zaman içinde gerek iş dünyası gerekse sosyal alanda daha aktif rol aldığı aşikâr. Buna rağmen sosyal alanda bulunmak istemeyen, iş dünyasını da evine taşıyıp tabiri caizse gönüllü memur annelerimiz, kardeşlerimiz var. Bir yandan ise tüm bu kadınlardan beklenen, çocukluktan beri dikte edilen bir durum var ki son beş ile on sene içinde iyiden iyiye kendini hissettirmekte.

“Hanım hanımcık ol!”

Kadınların yıllardır duymuş ve dahi bezmiş olmasından olsa gerek, “Siz misiniz bizden hanım hanımcık olmayı bekleyen, alın o zaman size!” şeklinde bir kontratak gelişti.

Hanımcılık…

İyiden iyiye kendini gösteren bu kavram nice koç yiğitleri birer süt kuzusuna çevirmiştir. Nice maçkolik kardeşlerimiz hanımları vasıtasıyla kahvehaneden, halı sahadan ve bilumum kafeteryadan elini çekmiş, evine dönmüştür. Tabii ki bunun güzel yanları da vardır. “Ben bilmem, hanımım bilir.” diyerek birçok trip, imalı laf ve olay sonra oluşabilecek olumsuzluktan yakayı kurtarırsınız. Hanımcı erkek huzurludur bir kere, bekârlığın verdiği o hengâmeden, bilinmezcilikten; “Çorabımın eşi nerede?”; “Dört günlük makarnayı yesem ölür müyüm?” sorularından kurtulmuştur.

Hanımcı olmak güvende hissettirir. Asla şu toplantıda veyahut aile ziyaretinde “Ulan acaba o gömlek temiz miydi ki?” demezsiniz zira hanımınız sizin için bunları ve daha fazlasını hazırlamıştır zaten. Toplum içinde de saygınlığınız artar. Hanımcı erkek kılıbık erkek değildir. Huzurlu ve mutlu bir yuvanın sağlam temellere oturmasını istiyordur ve her şeyden önemlisi eşine saygı gösteriyor, eşini seviyordur.

Varsın bekârlıktan kalma “erkek erkeğe” muhabbetlerine girmeyin. Böylesi sizin için de daha iyidir. Eşiniz sizin için bu kadar fedakârlık yapıyorken siz de onun için hanımcı olun. Ne olacak ki? Hanımlarınızı sevin ve onları el üstünde tutun. Emin olun, siz onlara bunları yaparsanız onlar da sizi el üstünde tutacaktır.

Saygılarımla.

hi my i run

  • https://ssl120.radyotelekom.com.tr/8172/stream