İnsanlığın Yok Oluşuna Şahit Olan Şehir: Kudüs

Tarih 12 Temmuz 2013 yer, Batı Şeria’nın El Halil kenti.

Beş yaşındaki Filistinli çocuk arabaya taş attığı ve çevredekilerin hayatını tehlikeye attığı gerekçesiyle İsrail ordusu tarafından gözaltına alınmak istendi. Çocuk korkudan gözyaşlarına boğulunca babasına haber verildi. Olay yerine gelen baba da çocukla beraber tutuklanıp askeri noktaya götürüldü. Burada gözleri bağlandı ve sandalye kelepçelendi.

Tarih 17 Temmuz 2014 yer, Gazze şeridi.

İsrail gemisinden atılan bombalar, Gazze kıyısında, gazetecilerin bulunduğu bir otelin hemen yakınlarına düştü. Sahilde oyun oynayan dört çocuk hayatını kaybetti. Aileleri, acı haberi aldıktan sonra hızla sahile koştu. Çocuklarının öldüğünü öğrenen aileler sinir krizi geçirdi. İsrail ordusuysa sivil ölümlerinin ‘trajik’ olduğu belirtti.

Tarih 12 Ağustos 2018.

İsrail güçlerinin 2018’in başından bu yana işgal altındaki Batı Şeria ile abluka altındaki Gazze Şeridi’nde 37 Filistinli çocuğu öldürdüğü açıklandı. Dünya Çocukları Koruma Hareketi Filistin Şubesi’nden yapılan yazılı açıklamada, İsrail güçlerinin kasten öldürmek ya da kalıcı zararlar vermek amacıyla Filistinli çocukları doğrudan hedef aldığı belirtildi.

Tarih 8 Mayıs 2021.

30 bin Yahudi yerleşimci Kadir Gecesi’nde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi. Sonrasında ise müslümanların ilk mescidinde savaş sahnelerini aratmayan sahneler görüntülendi.

Bu bahsettiklerim sadece haberlere konu olan olaylardan birkaçı. Her gün sırf Müslüman olduğu için işkence gören, öldürülen onlarca insandan birkaçı onlar.

Bizler sıcacık yataklarımızda uyurken telef olan onlarca can. Ölümü tavşan Ralph kadar ses getirmeyen onlarca çocuk. Yaşama hakkından mahrum onlarca insan. Ve buna kör bir dünya. İnsan hakları üzerine nutuklar atan ama mesele Filistin’e gelince hiçbir şey yokmuş gibi davranan ABD. Olan biteni canlı yayına aldığı için gözaltına alınan haberciler. Ve paylaşım yapılmasına dahi izin vermeyen nedensiz yere kısıtlamalar getiren medya kuruluşları…

Evet işte dünyanın hâli. Peki sizce de olanlara artık dur demenin vakti gelmedi mi? ,

mahallenizin_dişli_dişçisi

  • https://ssl120.radyotelekom.com.tr/8172/stream