Kafa Sözlük Haber Ajansı

Kafa Sözlük’ün içerisinde yaşanan binbir türlü gelişmenin özel araştırmalar sonucu sizlerle paylaşılmasını sağlamak amacıyla kurulmuş, özgür ve tarafsız haber anlayışını şiar edinmiş basın kuruluşunun adıdır.

Siz tanımlarınızı yazarken, yazılanları okurken sözlükte neler döndüğünü bu güzide kurum sayesinde öğreneceksiniz.

Günün havadisleri ile karşınızdayız.

daddy Olayının Perde Arkası

Kulislerde bu konuyla ilgili pek çok şayia dolaşıyor.

yoldaş benjamin franklin’in KGB eski ajanı olan arkadaşlarının daddy’yi kaçırdığı ve kimsenin bilmediği bir yerde tuttuğu iddia ediliyor.

Yönetimden adını vermek istemeyen bir yetkilinin bizlerle paylaştığı bilgi şu yönde:

“Ajanlar gecenin bir yarısı daddy’nin evine baskın düzenlediler. daddy’nin her hafta puan tablosunun tepesinde yer almasından yoldaş son derece rahatsızdı. Ajanlar lisanımünasiple durumu daddy’ye aktardılar ve bu durumun tekrarlanmayacağını garanti etmesini istediler. daddy bu talebe olumlu yanıt vermeyince kendisini palas pandıras evinden alıp metruk bir binaya götürdüler. daddy bu talebi kabul edene kadar orada tutulacak.”

Yetkilinin anlattıklarından anladığımız kadarı ile daddy’nin tanım ve karma puan güvenliği/özgürlüğü tehlikeye girmiş bulunuyor. Kendisinin bir an önce serbest bırakılmasını ve sözlük yönetiminin bu konu hakkında kamuoyuna detaylı bir bilgi vermesini talep ediyoruz.

“örnek vatandaş” Gerçeği

Sözlüğe mütemadiyen ve seri bir biçimde tanım girmekte olan örnek vatandaş rumuzlu kullanıcı aslında yapay zekâ mı?

Evet değerli sözlük sakinleri, böyle bir ihtimal hiç de uzak değil. Kendisinin sözlükte henüz açılmamış başlıkları itina ile bularak tanım girmesinin arkasındaki gerçeğin bu olduğu konuşuluyor. Adını vermek istemeyen bir sözlük yetkilisine ulaşan muhabirimiz kendisinden şu bilgileri aldı:

“Evet, var böyle bir durum. Kendisinin bu durum için tasarlanan bir yapay zekâ olduğunu ben de arkadaşlardan işittim. Şu an için bunu ispat edecek yeterli kanıtım olmasa dahi ben de kendisinin yapay zekâ olduğunu düşünüyorum. Yazılımının içerisinde sohbet edebilme yeteneğinin de olması ispat noktasında elimizi biraz zayıflatıyor.”

Görüşlerini aldığımız yetkili henüz “Büyük Konsey”in üyesi olmadığı için düşünceleri iddiadan öteye gitmiyor olsa da konunun üzerinde ivedilikle durulması gerektiğini düşünüyoruz. Konunun takipçisi olacağımızı da siz değerli yazarlarımızın bilmesini isteriz.

Sözlükte Açılan Ayrıştırıcı Başlıklar Dış Güçlerin Oyunu Mu?

Son günlerde sözlükte bir gerginlik yaşandığı gözlerden kaçmıyor. Peki ne oldu da olaylar bir anda bu noktaya geldi?

Sözlüğü adım adım parçalanmaya götürmek isteyenler kimler?

Yaptığımız araştırmalar sonucunda bu meselenin arkasında dış güçlerin olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz. Emperyalizmin en temel asimetrik psikolojik harp taktiklerinden birisi olan böl-parçala-yönet stratejisi an itibarıyla sözlüğümüzde devreye sokulmuş gözüküyor. Herkesin efendi efendi takıldığı ve huzurlu bir ortamın temellerinin atıldığı genç sözlüğümüz ne yazık ki ciddi bir saldırı ve tehdit altında. Sözlükte tek dişi kalmış malum yapıların ajanlarının kol gezdiği gün gibi aşikâr.

Açılan başlıklar yaratılmak istenen algıyı doğrular nitelikte. Sözlük ahalisini kin ve düşmanlığa sevk etmek isteyen bu ajan/provokatörlere karşı tüm yazarlarımızı dikkatli olmaya çağırıyoruz. Unutmayınız, hepimiz aynı gemideyiz. Yoğurdumuzu ekşitmek isteyenlere karşı omuz omuza olmak hepimizin vazifesi.

Arkeolojik Buluntular ve Dünya Mirasına Karşı Yapılan Saldırı Sözlük Kolluk Kuvvetlerinin Üstün Çabası ile Engellendi!

Geçtiğimiz günlerde “Palmira Antik Kenti” ile ilgili evernevergreen rumuzlu yazarımızın açtığı başlığı C4 patlayıcılarla havaya uçurmak isteyen saldırgan bombayı patlatmadan hemen önce etkisiz hâle getirildi.

Kültürel başlıkların korunması konusunda hassasiyet gösteren kolluk kuvvetlerimize teşekkür ediyor ve “İyi ki varsınız!” diyoruz.

Kafa Sözlük Haber Ajansı bundan sonra yazarları ile her daim dayanışma içinde olacak ve sözlükte yaşanan gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edecektir. Bilgi kaynaklarımız gizli olmakla birlikte kaynaklarımızı açıklamamız baskısında bulunulması hâlinde durum habercilik etiğine uygun olmadığı için olumlu dönüş yapamayacağımızı da şimdiden deklare etmek isteriz.

Kafa Sözlük Haber Ajansı’nı okudunuz. Keyifli sözlükler dileriz.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 ateist_kaplumbağa

  • https://ssl120.radyotelekom.com.tr/8172/stream