Kütüphane Kullanım Koşulları ve KVKK Metni

  1. Sözlük Kütüphanesi’ne göndermiş olduğunuz kitaplar tarafımıza ulaştığında, elimize ulaşan kargoların takip numaraları sözlük kullanıcı adınıza işlenerek, 1 yıl süre ile saklanacaktır.
  2. Sakladığımız kargo takip numarası bilgilerini sadece hangi yazarın kaç kargo / kitap gönderdiğini ve kütüphanemize ne kadar katkı yaptığını tespit etmek amacıyla kullanılacaktır.
  3. Kitap talebi yapan yazarlarımıza kargo gönderirken kendilerinden talep edeceğimiz isim soy isim, telefon, adres, kargo takip numarası bilgilerini 1 yıl süre ile saklancaktır.
  4. Kitap gönderen ve kütüphanemizden kitap alan yazarlarımızın kişisel bilgilerini adli kurumların resmi talepleri ve gönderim yaptığımız kargo firmasının dışında, hiçbir şekilde üçüncü şahıs ve şirketlerle paylaşmayacağımızı taahhüt ederiz.
  5. Tarafımıza kitap gönderirken veya kitap alırken ulaştırdığınız kişisel verilerinizi, kütüphane hizmetinden yararlanmanız dışında farklı bir amaçla işlemeyeceğiz.
  6. Kitap gönderim verilerini tutmaktaki amacımız, her yazarımızın kütüphaneden eşit derecede yararlanmasını sağlamak amacıyla getireceğimiz sınırlamaları kontrol etmek amaçlıdır.
  7. Kitapların üzerine geçmişte yazılmış notlar ve kişisel bilgiler tamamen göndericinin sorumluluğundadır. Yazılmış notlardan yola çıkarak ulaşılabilen kişisel verileriniz için Sözlük Kütüphanesi sorumluluk kabul etmez.
  8. Kitap gönderen yazarlara, kitabının gönderildiği yazarın kişisel bilgileri verilmez. Aynı şekilde kitap alan yazarlarımız, kitabı gönderen kişi hakkında bilgi talep edemez. Gönderici ile ilgili herkese açık olan tek bilgi, sözlük kullanıcı adıdır.
  9. Kütüphanemize gönderilen kitaplar kütüphane bünyesine dahil edilir ve gönderici gönderdiği kitaplar hakkında hak talebinde bulunamaz.
  • https://ip169.ozelip.com:10977