Sözlük Dergi Yayında!

Değerli Okur,

Sözlük Dergi mürettebatı olarak sizi sevgiyle selamlayarak söze başlamak istiyorum. Bu yazıda “Biz kimiz, nasıl bir yayın olacağız, ne yayımlayacağız?” sorularına yanıt bulup yolculuğumuzun seyri hakkında fikir sahibi olmanız hedeflenmiştir.

Evet, şimdi! Öncelikle biz kimiz? Profesyonel bir oluşum değiliz. “yoldaş benjamin franklin” ve “karambol” arasında geçen bir sohbetle başlayan “Kafa Sözlük”ün süreli yayını olarak bir dergi çıkarılması fikrinin gün yüzüne çıkmış hâliyiz. Sevgili moderatörümüz karambol’ün emekleri sayesinde “ölmedim ama hafif sürünüyorum”, “crimson”, “eniyisipencere”, “gomercan” ile birlikte butik bir ekip kurduk. Yazarlarımızın -evet, evet, sizden bahsediyorum- sözlükteki girdilerinden yola çıkarak edindiğimiz metinler ile bir deneme yayını, aynı zamanda derginin ilk sayısını oluşturduk.

Bu yolda hızla ilerlerken sevgili “karambol”ün bir süreliğine kafa iznine ayrılması gerekti. Ama biliniz ki bu dergi için büyük bir emek sarf etti ve de “Seyit Onbaşı” misali dergiyi omuzladı. Bu kısımda onu sevgiyle anıyor ve kendisine teşekkür ediyoruz. karambol’den bayrağı devralarak aramıza katılan sevgili “paladin” ile yola devam ettiğimizi de bilginize sunuyoruz.

Şu anda aklından “Benim niye bu dergi olayından haberim yok?” düşüncesi geçenler için diyorum ki bu sayıda “Bu işi kotarabilir miyiz?” derdine düştüğümüz için bir kamuoyu açıklamasına gitmedik. Bu sebeple bazı yazar arkadaşlarımızdan örnek yazılar talep ettik, onları yayımladık.

“Nasıl bir yayın olacağız/Ne yayımlayacağız?” sorularının yanıtına geldiğimizde ise “Kafa Sözlük” mottosunun dışına çıkmadığımızı bilmenizi isteriz. Yani bu derginin de yazarları siz, sevgili Kafacılar, olacaksınız. Derginin belirli bir konu formatı ya da sınırlandırması yok. Dikkat edeceğimiz tek nokta herhangi bir zümreyi ya da kişiyi aşağılayan, rahatsız eden bir yazının olmaması olacaktır. Konu seçiminde özgürüz, özgürsünüz. Yani hemen her konuda yazabilirsiniz. Demem o ki sevgili yazarlar, ilgi alanınız doğrultusunda emek verip işlediğiniz o güzel yazıları ölümsüzleştirmeye talibiz! Yazın, yazın, yollayın. Bu dergi hepimizin.

Son söz olarak keyifli okumalar diliyorum ‘Sözlük Dergi’ okurları, hoşça kalın.

robnaja

  • https://ssl120.radyotelekom.com.tr/8172/stream